0
0,00  0 položek

Žádné produkty v košíku.

E-SHOP

Výhody a využití tlakově impregnovaného dřeva

Tlakově impregnované dřevo je vhodné pro...

 • Ploty

  Plotová prkna a plotovky, ze smrku a sibiřského modřínu.

  Terasy

  Klasické, víceúrovňové, otevřené, s pergolou, modulární.

  Pergoly

  Klasické dřevěné, s otevřenou střechou, s posuvnými lamelami, s instalovaným sezením.
 • Obklady fasád

  Lišty, nebo lamely, dřevěné palubky, šindelové obklady.

  Střešní konstrukce

  Klasické střešní konstrukce, klínové a ploché vazby, pergolové konstrukce.

  Dětská hřiště

  Dětské prolézačky, skluzavky, Lavičky, lávky, houpačky.

 • Rozhledny

  Konstrukční materiál pro dřevěné rozhledny.

  Mosty a mostní konstrukce

  Konstrukční materiál pro dřevěné mosty a mostní konstrukce.

  Městské parky

  Lavičky, mosty, obklady odpadkových košů, navigační a informační tabule.

Výhody tlakové impregnace

Tlaková impregnace pomáhá šetřit peněženku, čas, i životní prostředí. Díky průmyslovým tlakovým kotlům dokáže impregnační látka proniknout do hloubky dřeva a tím ho dlouhodobě ochránit proti jakémukoliv počasí.

Dlouhodobá ochrana

Impregnace je léty osvědčený účinný způsob ochrany před hnilobou, který výrazně prodlužuje životnost dřeva. Ochrání Vaše dřevěné terasy, pergoly nebo ploty působí dřevokazné houby, plísně a hmyz, hniloba nebo věžné vlivy venkovního prostředí. Při použití tlakové impregnace odpadá starost s opakovaným ochranným nátěrem. Během tlakové impregnace se impregnační látka Bochemit FORTE PROFI nebo bezbarvá Bochemit QB se díky tlaku 10 ATM ve speciálním tlakovém kotli dostane hluboko pod povrch dřeva. Dřevo tedy není nutné pravidelně natírat, olejovat, či se o něj jinak starat. Tlaková impregnace dřevo ochrání i v extrémních podmínkách jako je pravidelný kontakt s vodou i půdou.

Šetří náklady a čas

Tlaková impregnace dřeva nabízí ekonomické výhody v porovnání s klasickými ochrannými nátěry. Impregnované dřevo poskytuje dlouhodobou ochranu proti hnilobě, škůdcům a vlivům počasí, minimalizuje potřebu časté údržby a renovací. Tím dochází k redukci práce, materiálu a odpadu, jelikož impregnace může být aplikována jednou a na různé druhy dřeva. Tlaková impregnace také umožňuje univerzální ochranu pro širokou škálu stavebních projektů, což může dále snižovat náklady na pracovní sílu. Její výhodou je možnost kombinace s ochrannými nátěry, čímž se rozšíří možnost potřebné tonality. Tlaková impregnace dřeva je možné kombinovat s vrchním ochranným lakem. Tomu také prodlužuje životnost a snižuje tak náklady.

Zachovává strukturu

Tlaková impregnace dřeva vyniká v zachování struktury dřeva ve srovnání s ochrannými laky. Tento proces umožňuje pronikání impregnační látky Bochemit FORTE PROFI (hnědý) nebo bezbarvé Bochemit QB látky pod vysokým tlakem 10 ATM po dobu 7 hodin do hloubky buněk dřeva. Tím poskytuje lepší a rovnoměrnější ochranu a zároveň nedochází ke změně struktury dřeva. Impregnovaná látka reaguje s dřevěnými vlákny a vytváří pevnější a odolnější strukturu. Díky této hloubkové penetraci zajišťuje tlaková impregnace odolnost vnitřních částí dřeva, beze změny struktury. Impregnační látka se po naředění vsakuje do dřeva, na povrchu ošetřeného dřeva netvoří vrstvu, ošetřené dřevo nezapáchá. Je ale potřeba mít na paměti, že i „bezbarvá varianta“ impregnační látky Bochemit QB může dřevo lehce zabarvit do teplejších odstínů ( lehce do žluta).

Proniká do struktury

Tlaková impregnace dřeva proniká v řádu mm až 1cm (podle typu dřeva) do struktury dřeva  pod vysokým tlakem 10 ATM po dobu 7 hodin. Tento proces umožňuje pronikání impregnační látky Bochemit FORTE PROFI (hnědý) nebo bezbarvé Bochemit QB látky. Tím poskytuje lepší a rovnoměrnější ochranu. Impregnovaná látka reaguje s dřevěnými vlákny a vytváří pevnější a odolnější strukturu. Díky této hloubkové penetraci zajišťuje tlaková impregnace i lepší ochranu vnitřních částí dřeva. Impregnační látka se po naředění vsakuje do dřeva, na povrchu ošetřeného dřeva netvoří vrstvu, ošetřené dřevo nezapáchá. Je ale potřeba mít na paměti, že i „bezbarvá varianta“ impregnační látky Bochemit QB může dřevo lehce zabarvit do teplejších odstínů (lehce do žluta).

Vytváří chemickou bariéru

Tlaková impregnace dřeva vytváří účinnou chemickou bariéru prostřednictvím vstřikování impregnované látky Bochemit do dřeva pod vysokým tlakem 10 ATM. Tímto způsobem je dosaženo hluboké penetrace do vnitřních částí dřeva. Tato hloubková reakce produkuje stabilní chemickou bariéru, která poskytuje vynikající ochranu před vnějšími vlivy. Tlaková impregnace využívá různé chemické látky, jako jsou pesticidy a fungicidy, které jsou efektivní proti hmyzu, plísním a hnilobě. Díky této škále chemických látek lze tlakovou impregnaci přizpůsobit specifickým požadavkům na ochranu dřeva. Tato metoda poskytuje dlouhodobou ochranu, což minimalizuje potřebu časté údržby a renovace dřeva, čímž zvyšuje jeho životnost a snižuje náklady na dlouhodobé udržení.

Minimalizace odpadu

Tlaková impregnace dřeva nabízí efektivní řešení minimalizace odpadu ve srovnání s konvenční ochranou dřeva pomocí ochranných nátěrů. Jedním z hlavních faktorů je jednorázová aplikace tlakové impregnace. Ta následně proniká hluboko do dřeva a poskytuje trvalou ochranu. To eliminuje potřebu opakovaných nátěrů, což výrazně snižuje odpad způsobený odstraněním starých nátěrů a přípravou na nový nátěr. Díky dlouhodobé účinnosti tlakové impregnace se zároveň snižuje potřeba pravidelné údržby a renovací, což minimalizuje odpad vznikající z obnovy dřeva. Efektivní využití ochranných látek při tlakové impregnaci znamená, že méně látek je vylučováno nebo ztraceno během aplikace, což snižuje environmentální dopad. Tlaková impregnace dřeva představuje udržitelnější alternativu k tradičním ochranným nátěrům, přispívá k redukci odpadu a prodlužuje životnost dřeva.

magnifiercrossmenuchevron-downarrow-right